Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare CIM-salariat detasat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare CIM-salariat detasat

Buna ziua!
Salariat detasat la alta societate pana in decembrie, doreste incetarea CIM cu acordul partilor incepand cu data de 02.09.2020.
Cererea se aproba.
Cum inregistrez in Revisal?
Incetez detasarea, incetez contractul, apoi transmit cu data de azi? Nu ma incadrez la termenul de transmitere a incetarii detasarii, cu cel putin o zi anterioara...
Multumesc!
Operati mai intai incetarea detasarii si apoi incetarea c.i.m.. .... puteti transmite astazi ambele operatiuni.