Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cerere eliberare duplicat sentinta judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cerere eliberare duplicat sentinta judecatoreasca

Buna ziua,
as dori sa stiu daca se poate trimite prin posta catre judecatorie cererea pt. eliberarea unui duplicat a unei sentinte judecatoresti impreuna cu timbrul judiciar.
În principiu, se poate să obțineți în acest mod o hotărârea judecătorească legalizată. Pentru fiecare exemplar trebuie să plătiți o taxă de timbru de 5 lei. Vă sfătuiesc să sunați la arhiva judecătoriei și să întrebați cum puteți proceda.
Adrian ALBU, Avocat