avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1845 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cerere eliberare duplicat sentinta judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cerere eliberare duplicat sentinta judecatoreasca

Buna ziua,
as dori sa stiu daca se poate trimite prin posta catre judecatorie cererea pt. eliberarea unui duplicat a unei sentinte judecatoresti impreuna cu timbrul judiciar.
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 10:28, 28 Iulie 2016
În principiu, se poate să obțineți în acest mod o hotărârea judecătorească legalizată. Pentru fiecare exemplar trebuie să plătiți o taxă de timbru de 5 lei. Vă sfătuiesc să sunați la arhiva judecătoriei și să întrebați cum puteți proceda.
Ultima modificare: Joi, 28 Iulie 2016
Adrian ALBU, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalizare hotarare judecatoreasca EmiB EmiB Buna ziua, am de legalizat niste hotarari judecatoresti prin care syunt anulate Procese verbale de contraventie privind rovinieta/Tinand cont ca aceste ... (vezi toată discuția)
Copie hotarare judecatoreasca lu_ankka lu_ankka Buna ziua. As dori si eu o lamurire. As dori sa obtin si eu o copie dupa o hotarare judecatoreasca insa nu stiu nici numarul acesteia si nici anul exact in ... (vezi toată discuția)
Acte necesare elibarerare hotarare de divort definitiva saaa saaa Buna ziua, Am avut si eu divortul la judecatoria sect 6 iar acum as avea nevoie de hotarea de divort definitiva. Imi puteti spune ce acte imi sunt necesare ... (vezi toată discuția)