Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... apa potabila
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

apa potabila

Buna ziua. sunt profesoara si locuiesc intr-un sat din judetul Mures de 3 ani. avem o fantana, dar in verile secetoase, apa nu este suficienta. Pentru baut, car apa in sticle. Sunt nemultumita, deoarece primarul comunei nu a facut nimic in ce priveste introducerea apei potabile in sat, desi ne tot spune ca proiectul este aprobat. Mentionez ca majoritatea locuitorilor satului nu au apa din reteaua de stat. Ce pot sa fac in acest caz? Cui pot sa ma adresez, ca sa se rezolve aceasta problema? Apa este o necesitate, nu un lux, avem nevoie de ea in fiecare zi.
Va multumesc anticipat pentru interes si pentru raspuns.
daca nu face niumic de n... ani de ce l-ati votat?El si consilierii locali sunt in masura sa rezolve situatia.
eu nu l-am votat, dar a avut mai multe voturi de la alte persoane...asta e...