Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chiriasi care fac mereu galagie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chiriasi care fac mereu galagie

Buna seara . De vreo luna incoace intr-un apartament de la parter s-au mutat doi tineri in chirie ,care de cand s-au mutat au facut numai galagie . Muzica merge noaptea fara intrerupere ,vizitatori sunt mereu care contribuie la galagie. Din cauza faptului ca sunt cam dubiosi si toata lumea se teme de ei nu a chemat nimeni politia .

Intrebarea mea este : Se poate face un avertisment catre proprietar in care sa specificam ce anume se intampla in apartamentul lui ? In care sa il anuntam ca daca nu se potolesc vom face plangere la politie .

Va multumim !
Solicitarea ar fi binevenită, cu atât mai mult cu cât proprietarul este singurul în măsură să îi evacueze.
Ar trebui ca reprezentantul legal al asociatiei sa desfasoare demersuri oficiale catre proprietar sa ii comunice acestuia situatia existenta in apartamentul inchiriat si problemele cu care se confrunta vecinii urmare atitudinii chiriasilor