avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

buna ziua. as dori sa cumpar o masina, actualul proprietar a platit taxa dupa care a recuperat-o in baza unei hotarari judecatoresti. intrebarea mea este: eu trebuie sa mai platesc din nou taxa de prima inmatriculare? el sustine ca nu.
Multumec
Cel mai recent răspuns: Parvu Raduta , utilizator 18:46, 17 August 2016
Daca taxa a fost recuperat dv.la inmatriculare trebuie sa o platiti din nou.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto lucailie88 lucailie88 buna ziua, detin o masia la care in 2012 am platit taxa de poluare 350 euro, prin forme legale, am recuperat taxa integral (adica 100 euro), intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto onycyuk onycyuk Bunaziua! As dori sa ma lamuresc in legatura inmatricularea masini mele avand urmatoarele conditii.: acum 2 ani am cumparat o masina din Jud. Buzau, de ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto dupa revanzare. pentru masina cumparata de noua. MihaiMih MihaiMih Buna ziua! Am o intrebare referitoare la taxa auto. Vorbim despre o masina din aprilie 2008, cumparata de noua din Romania. De curand am cumparat o ... (vezi toată discuția)