Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

buna ziua. as dori sa cumpar o masina, actualul proprietar a platit taxa dupa care a recuperat-o in baza unei hotarari judecatoresti. intrebarea mea este: eu trebuie sa mai platesc din nou taxa de prima inmatriculare? el sustine ca nu.
Multumec
Daca taxa a fost recuperat dv.la inmatriculare trebuie sa o platiti din nou.