Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... administrator asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

administrator asociatie de proprietari

Un administrator poate fi angajat la mai multe asociatii de proprietari ?
Da, poate avea mai multe contracte individuale de munca.
Avand in vedere ca administratorul de imobil,exercita responsabilitatea in temeiul unui atestat profesional,acesta poate concomitent sa presteze servicii de administratie in cadrul mai multor asociatii de proprietari
Nu atestatul ii acorda dreptul de a fi angajat la mai multe asociatii de proprietari ci codul muncii.

Art. 35. - Codul muncii
(1) Orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiti sau la acelasi angajator, in baza unor contracte individuale de munca, beneficiind de salariul corespunzator pentru fiecare dintre acestea.