avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1025 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta de la medicul de familie pentru somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta de la medicul de familie pentru somaj


pt a beneficia de somaj trebuie sa fii apt de munca ... clar
adeverinta de la medicul de familie aici am o nelamurire - se plateste ? cat ? ( unii percep 5 lei , altii 15 lei )
in plus de la somaj trimt oamneii inapoi daca au trecut 24 de ore de la eliberare ?!!!!!!:O
cine ma poate ajuta cu act normativ in sensul acesta
Cel mai recent răspuns: georgidan , utilizator 16:20, 18 Februarie 2010
:">
Alte chichite ale AJOFM ca sa amane depunerea de dosrae...#-o

Intrebati-i dvs pe cei de la ajofm in ce baza legala va resping acea adeverinta, fiti un pic mai indraznet.

Eu nu am auzit pana acum de o astfel de valabilitate.

Bine ca nu cer sa fie date chiar in aceeasi zi, ca de la o zi la alta, doamne fereste, multi putem deveni inapti :))
in mod normal, aceasta adeverinta trebuie sa aiba valabilitate 30 zile, la fel ca si adeverinta eliberata de circa financiara ca nu inregistrati venituri de natura salariala. ca doar si avederinta aceasta este parte din dosarul de somaj!

cum a spus si colega grace, intrebati angajatul de la AJOFM daca trebuie sa veniti cu medicul de familie acolo ca sa certifice in fata inspectorului ca dvs sunteti apt de munca! poate asa va incadrati in termenul pe care vi-l solicita
offtopic
intrebati angajatul de la AJOFM daca trebuie sa veniti cu medicul de familie acolo ca sa certifice in fata inspectorului ca dvs sunteti apt de munca!


:rofl: Asta e cea mai tare chestie pe ziua de azi ! =D>
multumesc.... multumesc :love2:
da va multumesc ca aveti aceeasi parere cu mine...
de asta am postat aceasta "chestiutza" pt ca eu nu am mai auzit pana in ziua de azi asa ceva
plus taxa de 5 lei care o platesti la medicul de familie , deci chiar daca esti inscris .....

Alte discuții în legătură

Drept la somaj? cactusul cactusul O persoana este in concediul de cresterea copilului. In luna octombrie trebuia sa se prezinte la serviciu dupa cei doi ani de concediu dar este insarcinata cu ... (vezi toată discuția)
Medic de familie: Pink_Martini Pink_Martini 1. trebuie asigurare medicala sa te inscrii la medic de familie? am vazut ca pe usa scrie cei nesigurati platesc 20 de lei. 2. pentru o adeverinta de ... (vezi toată discuția)
adeverinta de la medicul de familie pentru somaj nicolmr nicolmr Stimate Domnule/Doamna Timp de 6 ani am lucrat in strainatate ( UE). La intoarcerea in tara printre actele necesare intocmirii dosarului pentru obtinerea ... (vezi toată discuția)