avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN 1624
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN 1624

Doresc sa stiu daca in cadrul activitatii de cod caen 1624 se pot achizitiona si prelucra busteni in fluxul tehnologic ca cherestea pentru ambalaje fara a mai fi necesar sa se mai activeze si codul caen 1610.
Ultima modificare: Joi, 4 August 2016
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: CrisMunt , utilizator 11:18, 4 August 2016
Din punctul meu de vedere raspunsul este negativ.

1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
Această clasă include:
-fabricarea lăzilor, cutiilor, containerelor şi ambalajelor similare din lemn
-fabricarea paleţilor, a box paleţilor şi a altor platforme de încărcare
-fabricarea butoaielor, butoiaşelor, putinilor, ciuberelor şi a altor produse de dogărie din lemn
-fabricarea tambururilor din lemn pentru cabluri
Această clasă exclude:
-fabricarea articolelor de voiaj, vezi 1512
-fabricarea cutiilor din material împletit, vezi 1629
MULTUMESC FRUMOS
DECI DACA AM INTELES BINE NU SE POT ACHIZITIONA SI PRELUCRA BUSTENI DACA UN AGENT ECONOMIC ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE COD CAEN 1024.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 2008 Ioana Aurora Ioana Aurora Buna ziua, As dori sa aflu la ce cod caen conform noilor coduri caen 2008 se incadreaza activitatea de productie a peletilor si brichetilor pentru foc - ... (vezi toată discuția)
Ajutor gasire cod caen Sfedu Sfedu Buna ziua, rugamintea mea este sa ma ajutati sa gasesc codul CAEN care se potriveste pentru o activitate de producere si comercializare a unor obiecte ... (vezi toată discuția)
Identificare cod caen Sfedu Sfedu Buna ziua, rugamintea mea este sa ma ajutati sa gasesc codul CAEN care se potriveste pentru o activitate de producere si comercializare a unor obiecte ... (vezi toată discuția)