Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN 1624
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN 1624

Doresc sa stiu daca in cadrul activitatii de cod caen 1624 se pot achizitiona si prelucra busteni in fluxul tehnologic ca cherestea pentru ambalaje fara a mai fi necesar sa se mai activeze si codul caen 1610.
Admin, administrator
Din punctul meu de vedere raspunsul este negativ.

1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
Această clasă include:
-fabricarea lăzilor, cutiilor, containerelor şi ambalajelor similare din lemn
-fabricarea paleţilor, a box paleţilor şi a altor platforme de încărcare
-fabricarea butoaielor, butoiaşelor, putinilor, ciuberelor şi a altor produse de dogărie din lemn
-fabricarea tambururilor din lemn pentru cabluri
Această clasă exclude:
-fabricarea articolelor de voiaj, vezi 1512
-fabricarea cutiilor din material împletit, vezi 1629
MULTUMESC FRUMOS
DECI DACA AM INTELES BINE NU SE POT ACHIZITIONA SI PRELUCRA BUSTENI DACA UN AGENT ECONOMIC ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE COD CAEN 1024.