Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Amenzile de orice fel si iesirea din tara
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Amenzile de orice fel si iesirea din tara

buna ziua , daca am amenzi de orice fel de circulatie, sau orice fel de amenda in afara de amenda penala ca de aia nu am , pot sa trec la vama sau ma afectaza cu ceva?
Nu va afecteaza cu absolut nimic. Nu trebuie sa va achitati amenzile pentru a putea circula in alte tari. Sunteti liber sa circulati unde doriti. Eventual cei de la fisc va vor conditiona achitarea impozitului de achitarea amenzilor, dar cu altceva nu cred ca va poate afecta.
ok multumesc.