Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnatura notificare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnatura notificare

Buna ziua,
Azi am primit notificarea privind incetarea contractului de munca conform art. 65 legea 53/2003.
Notificarea este semnata de administratorul firmei, dar nu este semnata dea ceeasi persoana. Am comparat semnatura cu alte semnaturi ( contractul de munca, adeverinte) si desi sunt asemanatoare, diferentele sunt vizibile fara a fi un specialist.
Exista posibilitatea sa intampin probleme in situatia in care se va seziza si altcineva?
Ce as putea face?
Multumesc!
Ati primit : notificare - urmeaza sa fiti concediat - sau decizia de incetare a c.i.m.?

Aceste documente pot fi semnate de reprezentantul legal/imputernicitul angajatorului in acest sens.
Concediat! Administratorul poate imputernici mai multe persoane sa semneze cu semnatura lui?
Da, poate delega o astfel de competenta anumitor persoane. In general, astfel de situatii se intalnesc in cazul in care administratorul se afla in imposibilitate de a semena astfel de documente (concediu medical, concediu de odihna etc.).
Multumesc!
spotty a scris:

Concediat! Administratorul poate imputernici mai multe persoane sa semneze cu semnatura lui?

Nu poate semna nimeni cu semnatura lui,imitandu-i semnatura acestuia, (asa am inteles din postarea dvs)pt. ca acest fapt este similar ca persoana i-ar falsifica semnatura,in schimb administratorul poate delega dreptul de semnatura in lipsa lui unei persoane pe care o nominalizeaza printr-o decizie interna!
In acest caz,practic,respectiva persoana semneaza "pentru " ' cu numele propriu .