Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Facturare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Facturare

Deci problema . Sa intocmit un contract dar persoana a refuzat semnarea contractului pentru servicii . Se poate emite factura? se poate factura fara un contract semnat? Chestia e ca se factureaza dar in baza la ce fara un contract? M-ar interesa o lege/ articol ca sa pot sa ii explic la doamna . Va multumesc
HoratiuBut, utilizator
Fara semnatura partilor contractul nu are nici o valoare.
Problema este ca nu este un contract. ma intereseaza daca se poate factura servicile prestate fara un contract. O data ce el a refuzat semnarea contractul nu exista
HoratiuBut, utilizator
Daca serviciu prestat de catre Dvs. are caracter ocazitional, nu este necesara incheierea unui contract. Trebuie sa specificati pe factura "Aceasta factura tine loc de contract".