Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Lipsa nume in sentinta de divort
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Lipsa nume in sentinta de divort

Am divortat acum 22 de ani,in cererea de divort am cerut 1) desfacerea casatoriei si 2) revenirea la numele purtat anterior casatoriei.Dupa 22 de ani mi sa spus ca hotararea mea de divort este incompleta,deoarece nu se mentioneaza si capatul 2) de cerere,am cerut de 2 ori in instanta indreptarea greselii si completarea hotararii si am primit respingere definitva.Acum sunt posesoarea unui buletin provizoriu,Intrebarea mea este:Pot da in judecata la Înalta Curte de Casație și Justiție ?
Buna seara?
Pe cine sa dati in judecata?
Solicitati ajutorul unui avocat.
pentru faptul ca din vina acelui complet am ajuns in acest necaz
Buna seara,
NU, in nacea situatie nu veti avea castig de cauza.
Va sfatuiesc sa consultati un avocat care sa va sprijine in demersul indreptarii erorii materiale.
adica tot eu sunt buna de cheltuit bani?tot eu trebuie sa bat la usi :(...multumesc ptr raspuns
Stimata doamna,
Cand ati primit sentinta si v-ati dus sa o legalizati de ce nu ati citit-o inainte?
Daca ati avut avocat atunci solicitati-ii lui sa o repare.