Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pisici pe palier
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pisici pe palier

buna ziua! va rog sa-mi spuneti ce masuri legale se pot lua petru locatarii care isi lasa pisicile pe palierul blocului ,si isi fac evoile in ghivecele de flori de la etaj,detiatorii acestor animale motiveaza ca le lasa sa se plimbe si ca ''aceste aimale nu isi fac nevoile decat in ladita lor cu nisip.
Asociatia de proprietari nu are competenta sa aplice sanctiuni
Asociatia de proprietari poate dispune prin Regulamentul de ordine interioara dispozitii concrete in sarcina locatarilor pentru mentinerea si asigurarea curateniei in partea comuna a condominiului
Totodata,asociatia de proprietari prin reprezentantii sai legali,poate impune detinatorilor de animale de companie sa nu permita accesul liber al animalelor in partea comuna de imobil de locuit in comun
Asociatia de proprietari poate afisa de avizierul scarii/blocului anunt prin care sa informeze locatarii de obligatia mentinerii curateniei
[quAsociatia de proprietari poate afisa de avizierul scarii/blocului anunt prin care sa informeze locatarii de obligatia mentinerii curatenieiot]

@irinoaia se referea la pisici , pisicile care păstrează curățenia nu la unii oameni care lasă mizerie .