Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Card sanatate
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Card sanatate

Mama si-a pierdut cardul de sanatate. A fost la Casa de asigurai cu copia de buletin, a comletat o cerere si a platit 15 lei. A primit o adeverinta valabila 60 de zile. I s-a spus ca nu se mai emit carduri de sanatate si trebuie reinnoita adeverinta la fiecare 60 de zile. Eu am citit pe site-ul d-voastra ca cei 15 lei sunt pentru dublura cardului si transmitere. Acuma nu mai inteleg nimic. Daca nu se mai dau carduri sau dubluri atunci de ce mai platesc 15 lei ??? Sau daca am platit de ce nu se primeste dublura a cardului ???
ordinul pentru duplicat este in vigoare- cel putin asa imi arata programul legislativ.