Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Card de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Card de sanatate

Buna. Am pierdut acum ceva timp cardul de sănătate și am nevoie de altul. Problema este ca eu locuiesc în Constanta acum dar medicul meu de familie este in Vaslui. Fiind gravidă in 7 luni nu imi permit sa călătoresc o distanță atat de mare. Exista o solutie pentru a căpăta alt card de sănătate fara a fi nevoită să călătoresc pana la Vaslui ? Voi avea nevoie de card in momentul in care voi naște. As dori sa imi schimb si doctorul de familie in Constanta dar din nou intervine problema calatoritului. V-as fi foarte recunoscătoare daca ma-ti ajuta cu un sfat.
CristinaTeo1, utilizator
Descarcati de pe site-ul lor o cerere pt emitere duplicat si mergeti la posta sa depuneti , platiti acolo si taxa. Cand aveti cardul mergeti la un medic unde vreti sa fiti si acela rezolva cu transferul.