Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa si faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa si faliment

Buna ziua.
Ne-am inscris la masa credala a debitoarei impotriva careia s-a dispus deschiderea procedurii generale de insolventa, cererea fiind admisa cu suma ceruta. Dupa o perioda impotriva debitoarei s-a dispus deschiderea procedurii de faliment fiind notificati de lichidatorul judiciar sa ne inscriem la masa credala prin depunerea cererii de admitere a creantelor nascute in timpul procedurii.
Neavand creante de recuperat in timpul procedurii ci doar cele anterioare deschiderii procedurii care ne-au si fost admise, ......aceasta cerere initiala admisa inainte de intrarea in faliment isi produce efectele si dupa ce debitoarea a intrat in faliment?
Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~