avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Optiune sistem de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Optiune sistem de pensii

Buna seara!Poate un militar iesit la pensie in baza legii 263 din 2010 sa solicite ramanerea in sistemul public de pensii ,chiar daca legea pensiilor militare,intrata in vigoare la 01.01.2016,prevede ca pensiile astfel stabilite devin pensii militare? Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Recalcularea pensiei militare romulanum romulanum Am iesit la pensie militara anticipata in anul 2005 la 39 de ani si de atunci pana acuma am lucrat in viata civila .Vechimea care o am pana acuma in viata ... (vezi toată discuția)
Pensia mea se mai recalculeaza? zexe2 zexe2 buna ziua,va rog frumos;Am iesit la pensie in luna martie 2011,din functia de subofiter MAI,in baza legii 263;unii colegi de ai mei au primit pensia ... (vezi toată discuția)
Perioada lucrata dupa pensionare navigant navigant sunt pensionar militar din decembrie2002. Am lucrat cu contract pina in 2009 cind Boc m-a dat afara. As dori sa stiu daca pentru anii lucrati dupa pensionare ... (vezi toată discuția)