Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pierderi de apa. Asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pierderi de apa. Asociatia de proprietari

Buna seara,
Sunt plecat din tara din luna aprilie 2016 si am facut cerere la asociatia de proprietari precum nu mai locuiesc in apartamentul meu. In luna curenta am fost informat ca am de platit 90 de metri cubi apa pe perioada cat am fost plecata intrucat la citirea apometrului s-a descoperit ca acesta indica 90 de metri consumati . Ce ma consiliati sa fac in conditiile sus mentionate? Sunt obligat sa platesc chiar daca am facut cerere si prin absurd s-ar fi defectat apometrul?
Va multumesc anticipat!
Eu tot nu am inteles daca robinetul situat inaintea apometrului a fost inchis sau nu atunci cand proprietarul a plecat.