Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... locul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

locul muncii

Daca in contractul de munca se specifica in dreptul locului de munca denumirea institutiei si nu un anume compartiment sau serviciu din cadrul institutiei, se mai considera schimbare a locului de munca mutarea dintr-un compartiment in altul din cadrul aceluiasi serviciu? Cel mutat are alte atributii dar aceeasi functie ramasa ca inainte de mutare. A preluat atributiile altei functii.
angajatlastat, utilizator
In primul rand angajatorul dvs avea obligatia sa consemneze in contractul de munca locul de munca exact,sau, in lipsa unui loc de munca fix, posibilitatea ca salariatul sa munceasca in diverse locuri.
Astfel trebuia sa figurati initial ca fiind angajat in cadrul serviciului x ,compartimentul A,iar in cazul mutarii dvs locul de munca trebuia schimbat prin act aditional din serviciul x comp A in serv x comp B.
Daca contractul de munca nu contine clauza exacta despre locul muncii, un act aditional nu are temei de intocmire pt ca nu are obiect.

Din cate inteleg vi s-au schimbat si atributiile,in prezent deci nu mai putem vorbi despre aceeasi functie ca cea consemnata in cim in acest caz ar trebui sa vi se intocmeasca act aditional pt modificarea acesteia
ContSters400311, utilizator
:offtopic: Interventie moderator

@ angajatlastat

Nu mai adresati aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu mai deschideti acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topicurile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori.

Daca mai aveti nelamuriri legate de aceasta situatie le puteti posta in topicul initial deschis de dvs , intrucat acesta va fi inchis.

www.avocatnet.ro/content/for...