avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... alcool la volan in Germania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

alcool la volan in Germania

o cunostiinta a fost gasita in urma cu 2 zile cu 0,95 alcool in aerul expirat in Germania. I s-a retinut permisul. Nu a fost dusa la sânge, nu i s-a luat declaratii. Ce sa faca? I s-a spus ca va fii cautata. Mentionez ca persoana respectiva este acolo cu un contract de munca, etc, si mai ramane minim 3 luni.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 00:39, 14 August 2016
Sa se intereseze de dosar.
Sa nu ajungă la închisoare dacă nu e atent.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcool germania cretzu194 cretzu194 Buna ziua , sambata seara un prieten a fost oprit in Germania de politia rutiera , problema e ca bause 5-6 beri de 7% alcool.Nu stie cat a avut in aerul ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan DumanIrina DumanIrina Buna ziua! Referitor la sanctiunile aplicate in urma descoperirii unei persoane conducand sub influenta bauturilor alcoolice, imi e neclara multitudinea de ... (vezi toată discuția)
Circulatie - alcool la volan, recuperare permis mihai_gaby mihai_gaby Am fost prins baut la volan. Fara accident etc. Am uitat sa aprind farurile si mau oprit. Alcolemie 4,5 aer expirat am fost si la probe de singe. Am declarat ... (vezi toată discuția)