Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... alcool la volan in Germania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

alcool la volan in Germania

o cunostiinta a fost gasita in urma cu 2 zile cu 0,95 alcool in aerul expirat in Germania. I s-a retinut permisul. Nu a fost dusa la sânge, nu i s-a luat declaratii. Ce sa faca? I s-a spus ca va fii cautata. Mentionez ca persoana respectiva este acolo cu un contract de munca, etc, si mai ramane minim 3 luni.
Sa se intereseze de dosar.
Sa nu ajungă la închisoare dacă nu e atent.