Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata pentru ingrijirea copiilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata pentru ingrijirea copiilor

Va rog frumos, care este termenul in care trebuie sa se dea un raspuns la cererea de concediu fara plata pentru interese personale ?
Un astfel de termen in regasiti in : regulamentul intern al angajatorului sau intr-o procedura operationala cu privire la acordarea concediilor emisa de angajatorul dvs.

Legislatia nu prevede un astfel de termen.
Va multumesc.