Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Depuneri cereri Legea 290/2013
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Depuneri cereri Legea 290/2013

Buna ziua,
As avea si eu o intrebare in legatura cu legea 290/2013 privind acordarea de despăgubiri sau compensaţii cetăţenilor români pentru bunurile proprietate a acestora, sechestrate, reţinute sau rămase în Basarabia.
Am depus un dosar cu acte la Prefectura Bucuresti in 2003, primind ca raspuns ca mai este nevoie de declaratiile a doi martori. Din pacate, la acel moment, am neglijat acest lucru si nu am mai depus nimic.
Intrebarea mea ar mai fi daca acum se mai poate face ceva in acest sens? Se mai pot depune cereri la ANRP / Prefecturi ?
Va multumesc anticipat.
Dosarul depus in 2003 s-a finalizat? Vi s-a emis o hotarare de respingere a cererii pe motiv ca nu ati depus acele declaratii?
Nu mai puteti depune dosare noi, insa daca dosarul initial nu a fost finalizat, puteti sa depuneti acolo inscrisuri noi