Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In ce conditii se poate ridica pensia direct de la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In ce conditii se poate ridica pensia direct de la Posta?

Buna ziua,

Sunt pensionata pe o problema medicala. Pot sa merg. As dori sa stiu ce spune legea daca pensia se poate ridica direct de la posta dupa ce a fost transmisa de casa de pensii sau trebuie sa astept sa vina postasul acasa.

Multumesc,

Mihaela Cosma
1. Puteti sa o ridicati si de la Posta daca vorbiti cu postasul dvs. ca sa stie sa lase pensia la Posta si sa nu mai vina cu ea la dvs. acasa.

2. Dar pensia o puteti ridica de la Posta numai in ziua in care sunteti programata.
Si nu exista o portita sa o iau mai repede?

Multumesc,

Mihaela
Faceti o cerere catre Casa de Pensii sa va puna banii in cont la banca sau pe card si atunci banii intra pe data de 14 ale lunii.