Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... 30de zile trecute și Procesul Verbal nu a fost primit.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

30de zile trecute și Procesul Verbal nu a fost primit.

Bună,
Au trecut 30 de zile de când am primit o amendă însoțită de reținerea persmisului de conducere dar procesul verbal încă nu mi-a fost trimis acasă.

Ce se poate face de aici înainte?

Mulțumesc
Atentie,
"Executarea sanctiunilor contraventionale se prescrie daca procesul-verbal de constatare a contraventiei nu a fost comunicat contravenientului in termen de cel mult doua luni de la data aplicarii sanctiunii."