Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare salariu

Buna ziua,

Am avut o angajata care a revenit din concediul crestere copil pana la implinirea varstei de 2 ani. In momentul revenirii, salariul angajatei se va modifica la 1250 lei, indiferent daca ea va intra imediat in concediu fara plata de o luna de zile sau ii pastrez salariul minim pe economie de acum 2 ani?

Va multumesc!
Salariul i se va modifica cu data revenirii din CCC, chiar daca a intrat in CFS cu aceeasi data.