Forum Discuţii juridice Traduceri Traducere si publicare
Discuție deschisă în Traduceri

Traducere si publicare

Buna ziua,
Eu sunt traducator autorizat (PFA), As dori sa traduc si sa public o carte pe cheltuiala mea. Va rog sa imi spuneti care ar fi pasii si daca am nevoie de serviciile unei edituri pentru a face acest lucru. A doua intrebare este: daca totusi am nevoie de o editura si dupa ce am gasit una, cine o sa vanda cartea librariilor, eu sau editura, pe factura mea sau pe cea a editurii?
Va multumesc!
cristina1907, utilizator
Cel mai bine ar fi ca mai intai sa contactati cateva edituri ca sa vedeti conditiile lor.