Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Tergiversare dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Tergiversare dosar penal

Pe fata, politia favorizeaza un golan fara ocupatie la vedere care de doua ori m-a amenintat cu moartea.
Desi era o urgenta, de un an nu am fost chemat la nici o audiere privind plangerea penala facuta acestui individ, am depus la parchet si ei mi-au raspuns ca e la sectie dosarul pentru cercetari insa eu stiu ca nici o actiune nu incepe fara declaratia mea de victima si ei se fac ca ploua.
Am cerut rezolvare, nici un raspuns.
Unde se poate reclama si pedepsi acest comportament care imi pune viata in pericol?
In afara de parchet ca acolo vad ca nimic nu se rezolva pentru mine ci doar pentru golani.
Multumesc,

PS - nu raspund la off topic
Mai platesc si avocat sa mai pierd si bani daca ala e sub bratul unui demnitar? Cand am depus la parchet plangerea, nu stiti cati avocati erau sa depuna si ei si care se vaitau ca degeaba se agita, ei tot ce vor fac. Stiu ca se uita ca nu sunt jurist si cu atat mai mult isi bat joc dar si de avocat isi bat joc, stiu tot de la avocati care se plang de clasari aiuristice.