Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimare forma de contract in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimare forma de contract in REVISAL

Contractul inregistrat in REVISAL pe perioada nedeterminata se poate transforma in contract pe perioada determinata? In ce conditii?

Multumesc!
Teoretic , se poate in baza art.41 alin.1 si 3 C.mun.

Practic in REVISAL, aceasta operatiune este imposibil de efectuat .. programul nu accepta.

In aceste conditii , solutia ar fi :
- incetarea c.i.m. incheiat pe durata nedeterminata
- incheierea unui nou c.i.m. pe durata determinata
- data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.