Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Cuantumul indemnizatiei de instalare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Cuantumul indemnizatiei de instalare

Valoarea indemnizatiei de instalare este cea a unui salariu de baza la momentul depunerii cererii sau in luna acordarii acelei sume sau la alegerea institutiei?
Am adresat aceasta intrebare pentru ca au fost facute majorari salariale in cursul anului scolar 2015-2016 si salariul de baza s-a modificat.
Extrasele din legi sunt binevenite.
Eu urmez sa primesc indemnizatia de instalare si indeplinesc toate criteriile prevazute de lege.
Va multumesc pentru raspuns!
Vroiam sa stiu daca pentru luna septembrie 2015 salariul grila=salariul de baza?
Indemnizatia de instalre =salariul grila?
Intreb pentru ca este o diferenta foarte mare intre salariul de baza care apare in fluturas si salariul grila.

Pe site-ul salarii.bestbigdeal.com cand calculeaza salariul de baza foloseste formula [(salariu grila)+(Indemnizatie dirigentie)] x 1.1 (oug103) x 1.05 (mar 2015) x 1.05 (sep 2015)

Eu nu mai inteleg!
Mie mi s-a oferit un salariu grila asa cum apare pe fluturas iar pe fluturas salariul de baza este mult mai mare.
Ma poate lamuri si pe mine cineva?
Ion101, utilizator
Ion101 a scris:

Vroiam sa stiu daca pentru luna septembrie 2015 salariul grila=salariul de baza?
Indemnizatia de instalre =salariul grila?
Intreb pentru ca este o diferenta foarte mare intre salariul de baza care apare in fluturas si salariul grila.

Pe site-ul salarii.bestbigdeal.com cand calculeaza salariul de baza foloseste formula [(salariu grila)+(Indemnizatie dirigentie)] x 1.1 (oug103) x 1.05 (mar 2015) x 1.05 (sep 2015)

Eu nu mai inteleg!
Mie mi s-a oferit un salariu grila asa cum apare pe fluturas iar pe fluturas salariul de baza este mult mai mare.
Ma poate lamuri si pe mine cineva?

Trimiteti un fluturas pe pagina de fb a sitului mentionat si va raspund. In luna septembrie salariul grila nu avea cum sa fie egal cu salariul de baza pentru ca grila a fost stabilita prin Legea 63/2011 iar din 2011 au intervenit pe parcurs niste majorari, respectiv 10% majorare pt cei cu vechimea in invatamant de pana la 6 ani, 5% in martie 2015 si 5% in septembrie 2015. Din acest motiv grila se inmulteste cu 1.1, 1.05 si 1.05. Sunt cele trei majorari mentionate
bizman, utilizator