Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modalitati de inchidere srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modalitati de inchidere srl

detin 50% dintr-o societate,50% sunt detinuti de catre o sora (in urma mostenirii,de la mama noastra);cum se poate inchide societatea?ce se intimpla cu sediul societatii care este proprietate personala?multumesc
Cautati un contabil aut. sa va faca un bilant de lichidare ca urmare cereri d-voastra la Reg. comertului din localitatea unde aveti sediul social.si ati rezolvat totul,
Cereti radiere si dizolvare fara lichidator.
Prin dizolvare si lichidare voluntara. Aveti nevoie de la contabil de bilant. Nut rebuie sa aveti datorii - iar in acest sens va fi necesar un certificat de atestare fiscala.