Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura avans unitate protejata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura avans unitate protejata

Buna ziua,

Daca unitatea protejata cu care avem contract ne factureaza intr-o luna un avans ptr achizitie bunuri, se poate deduce suma respectiva din fondul de handicap ? Sau doar pe baza facturii finale ?

Multumesc frumos.
Se poate deduce si pe baza facturii de avans. In fond, dvs. ati platit.