avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... cetatenia maghiara
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

cetatenia maghiara

Cum poti obtine cetatenia maghiara in Romania daca ai acte ca ai locuit in Ungaria si ai mama si bunici de etnie maghiara? La ce institutue ar trebui sa ma prezint si ce acte sunt necesare?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 23:11, 14 Septembrie 2016
Oare nu stie nimeni? Nici moderatorii?
Interesati-va la un consulat maghiar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare cetatenie maghiara ContSters249878 ContSters249878 As dori sa cer cetatenia maghiara si va rog sa ma ajutati sa lamuresc o intrebare: Am intales ca sunt necesare actele mele de identitate trebuie traduse si ... (vezi toată discuția)
Acte necesare si demersuri pentru dobandirea cetateniei maghiare Szikla Szikla Salutari As dori sa intreb ce acte sunt necesare pentru depunerea dosarului pentru cetatenia maghiara , stiu ca trebuie depus la Consulatul Maghiar din Cluj ... (vezi toată discuția)
Cum pot obtine cetatenia maghiara? eva_balan eva_balan Buna,sunt Eva as avea si eu o intrebare....sant cetatian roman cu parintii,bunici unguri as vrea sa stiu cum as putea obtine cetatenia maghiara...tin sa ... (vezi toată discuția)