Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incompatibilitate functie casier si economist
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incompatibilitate functie casier si economist

Este posibil ca un economist sa tina si casieria (sa fie si casier si sa faca inregistrarile si verificarile) ? In ce lege este reglementat acest aspect ?
Nu exista, pentru sectorul privat, un text de lege care sa reglementeze situatiile de incompatibilitate. Acestea pot fi mentionate in reg.intern sau in ccm.
Ok,nu este reglementat,dar nu este ilegal ca eu sa fac incasari si plati si tot eu sa verific si sa inregistrez ?
cati salariati aveti la compartimentul contabilitate si in companie?