Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Iesire din tara minor sub 14 ani
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Iesire din tara minor sub 14 ani

Buna ziua! Am o nelamurire: tatal fetitei mele mi-a dat declaratie notariala ca este de acord ca aceasta sa paraseasca tara impreuna cu mine, am scris perioada, adresa unde o sa mearga dar a adaugat si ca aceasta o sa calatoreasca cu avionul. Intrebarea mea este: pot sa ies din tara si cu masina sau trebuie doar cu avionul? Tinand cont ca mergem tot in acelasi loc...B-):(:(
In principiu nu ar trebui sa fie neaparat o problema, dar daca dati peste un vames mai vigilent s-ar putea sa va faca observatie. Personal, nu cred ca nu veti fi lasata sa treceti.