Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Liberare conditionata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Liberare conditionata

Buna ziua! Sotul meu este condamnat la giurgiu pentru conducere fara permis, in data de 30.08.2016 instanta i.a admis cererea de luberare conditionata, si nu are contestatie la hotarare facuta de parchet. Astazi este 5.09.2016 si lui nu i.au dat drumul. Vroiam sa stiu cand va fi eliberat? Si cand isi va putea obtine dinou permisul de conducere? Sper ca am fost destul de explicita , multumesc!
Buna ziua!

Termenul liberarii este fixat de catre instanta. Verificati hotatarea judecatoreasca. Poate da de un nou permis dupa 6 luni de la momentul liberarii conditionate

Cu stima.