avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1054 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Liberare conditionata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Liberare conditionata

Buna ziua! Sotul meu este condamnat la giurgiu pentru conducere fara permis, in data de 30.08.2016 instanta i.a admis cererea de luberare conditionata, si nu are contestatie la hotarare facuta de parchet. Astazi este 5.09.2016 si lui nu i.au dat drumul. Vroiam sa stiu cand va fi eliberat? Si cand isi va putea obtine dinou permisul de conducere? Sper ca am fost destul de explicita , multumesc!
Cel mai recent răspuns: Sebastian Simon , Avocat 23:19, 5 Septembrie 2016
Buna ziua!

Termenul liberarii este fixat de catre instanta. Verificati hotatarea judecatoreasca. Poate da de un nou permis dupa 6 luni de la momentul liberarii conditionate

Cu stima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Propunere de liberare conditionata admisa- cand este eliberat? Ana.olteanu Ana.olteanu 30.08.2016 Ora estimata: 08:30 Complet: CAM5 Tip solutie: admite cererea Solutia pe scurt: În baza art. 587 alin. (1) din Codul de procedură penală rap. la ... (vezi toată discuția)
Liberare conditionata Ana.olteanu Ana.olteanu Buna ziua sotul meu este condamnat la giurgiu pt conducere fara permis iar astazi a avut instanta raspunsul a fost urmatoru 25.08.2016 Ora estimata: ... (vezi toată discuția)
Permis Georgee28 Georgee28 Buna ziua ! Pe 12.01.2018 am primit o condamnare de 1 an si 4 luni cu executare pentru conducere cu categorie necorespunzatoare de către curtea de apel ... (vezi toată discuția)