avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... martor proces penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

martor proces penal

Sint martor intr-un proces penal citat la curtea de apel in alta localitate :90 km distanta.Pot lipsi de la serviciu si care ar fi baza legala.Imi deconteaza cineva drumul si cheltuielile ocazinate de deplasare?Multumesc pt. intelegere.
Cel mai recent răspuns: floricu67 , utilizator 21:38, 7 Septembrie 2016
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citatie eronata Badger Badger Buna ziua, Am primit azi o citatie prin care mi se solicita sa ma prezint in Bacau in calitate de martor intr-un proces penal unde sunt insirati 4 ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli cu deplasarea unui functionar public clemipet clemipet Daca localitatea de domiciliu a unui functionar public se afla la 40 km de localitatea unde se afla angajatorul, se pot deconta cheltuielile cu deplasarea pe ... (vezi toată discuția)
Declaratii martor in alta localitate/ curte de apel ionut_d_m ionut_d_m Buna ziua. Am primit o citatie prin care sunt chemat ca martor intr-un proces la o Curte de Apel situata la 220 km de localitatea mea (unde exista curte de ... (vezi toată discuția)