Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional rupt de director dupa semnare de catre ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional rupt de director dupa semnare de catre salariat

Buna Ziua
Acum cateva zile am fost sunat de la servici si mi sa spus ca nu mai au nevoie de serviciile mele , mi-a expirat contractul de munca (perioada determinata) si au hotarat sa nu il reinoiasca
Okk dar ?
In decizia care am semnat-o scrie ca , contractul a expirat pe data de 26.08.2016 iar eu ultima data cand mi sa reinnoit contractul sa facut pe 12 luni si el imi expira pe 30.11.2016 am si actul aditional acasa

Acesta nu este fals in acte ?
Cum pot ei sa imi spuna ca imi expira pe 26.08.2016 cand am actul aditional stampilat si semnat de ei care imi spune ca expira pe 30.11.2016
Ati vorbit cu angajatorul despre acest lucru ?

Ati solicitat un extras REVISAL de la angajator sau de la ITM?

Nu am vorbit cu angajatorul fiindca angajatorul nu mi-a prelungit contractul de munca fiindca trebuia sa o faca pe o perioada nedeterminata si el asa procedeaza cu fiecare angajat
Angajatorul are masini de serviciu cu numere false
Angajatorul este exact acel gen de om care te da afara din birou daca pur si simplu te uiti in ochii lui cand vorbesti cu el
Este acel tip de om care se crede peste toata lumea si are impresia ca el controleaza rotatiile pamantului
Tinand cont ca firma are masini care circula cu numere false , masini cu sistemele de frana si directie defecte cred ca firma totusi are ceva "spate"
Nu am cu cine sa vorbesc
Ei pur si simplu mi-au spus : Ti-a expirat contractul pe 26.08.2016 si nu mai avem nevoie de serviciile tale
Cu toate ca am acasa un act aditional semnat si stampilat de directorul general in care se specifica asa : Art.1 Se prelungeste CIM pe perioada determinata pana la data 30-11-2016
Eu acum o saptamana am primit de la ei un act aditional care imi prelungea CIM pe o perioada nedeterminata ( am facut o poza pe telefon ) l-am semnat dar cand directorul a trebuit sa il semneze si sa il stampileze el defapt la rupt si a dat ordin sa fiu trimis acasa
Aici este ceva personal , eu nu am primit echipament de la firma si pe timp de noapte eram obligat sa patrulez ceea ce eu respectam dar tinand cont ca nu am primit echipament de la ei si aici ma refer la geaca , nu aveam voie sa vin imbracat in civil eu am adunat niste probleme de sanatate si mi-am luat concedii medicale pentru niste injectii pentru spate si alte probleme cu sistemul imunitar

Aici este ceva mai mult personal

Oare eu in instanta nu pot sa fac nimic cu acest act aditional si cu poza CIM pe o perioadata nedeterminata care pur si simplu a disparut
Alexander12393, utilizator
In aceste conditii, mergeti la ITM si verificati situatia contractului de munca prezentand in acelasi timp si copii de pe c.i.m. si actul aditional.

Solicitati in scris angajatorului sa va comunice decizia de incetare , iar dupa primirea acesteia o contestati la Tribunalul in raza caruia domiciliati.

Am primit decizia de incetare , in decizie nu este specificat nici-un motiv
Pur si simplu se inceteaza ....
Eu acum o saptamana am primit de la ei un act aditional care imi prelungea CIM pe o perioada nedeterminata ( am facut o poza pe telefon ) l-am semnat dar cand directorul a trebuit sa il semneze si sa il stampileze el defapt la rupt si a dat ordin sa fiu trimis acasa
Aici este ceva personal , eu nu am primit echipament de la firma si pe timp de noapte eram obligat sa patrulez ceea ce eu respectam dar tinand cont ca nu am primit echipament de la ei si aici ma refer la geaca , nu aveam voie sa vin imbracat in civil eu am adunat niste probleme de sanatate si mi-am luat concedii medicale pentru niste injectii pentru spate si alte probleme cu sistemul imunitar

Aici este ceva mai mult personal
Actul aditional este semnat sau nu de ambele parti ?