Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional rupt de director dupa semnare de catre ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional rupt de director dupa semnare de catre salariat

Buna Ziua
Acum cateva zile am fost sunat de la servici si mi sa spus ca nu mai au nevoie de serviciile mele , mi-a expirat contractul de munca (perioada determinata) si au hotarat sa nu il reinoiasca
Okk dar ?
In decizia care am semnat-o scrie ca , contractul a expirat pe data de 26.08.2016 iar eu ultima data cand mi sa reinnoit contractul sa facut pe 12 luni si el imi expira pe 30.11.2016 am si actul aditional acasa

Acesta nu este fals in acte ?
Cum pot ei sa imi spuna ca imi expira pe 26.08.2016 cand am actul aditional stampilat si semnat de ei care imi spune ca expira pe 30.11.2016
Actul aditionat pe perioada nedeterminata a fost doar semnat de mine , a fost trimis la director si rupt de el , dupa a dat ordine sa fiu dat afara

Actul aditional care specifica ca este prelungit pana pe 30-11-2016 este semnat si stampilat de directorul general
Alexander12393 a scris:

.....
Actul aditional care specifica ca este prelungit pana pe 30-11-2016 este semnat si stampilat de directorul general

Acesta este perfect valabil chiar daca nu a fost operat in REVISAL.

Prin urmare, contestati la Tribunalul in raza caruia domiciliati decizia de incetare si prezentati instantei si actul aditional de prelungire a duratei c.i.m.