Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... REZILIERE CONTRACT CONCESIUNE
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

REZILIERE CONTRACT CONCESIUNE

Va rog ,
Daca , in cadrul unui CONTRACT DE CONCESIUNE , concesionarul notifica concendentul ca doreste REZILIERE uzind de clauza contractuala si anume " in cazul in care veniturile realizate din exploatarea bunurilor si activitatilor concesionate nu permit concesionarului sa realizeze plata personalului angajat contractul poate inceta fara plata de daune din partea partilor , daca concesionarul notifica acest fapt concendentul cu cel putin 30 zile inainte " va rog sa ne precizati care sunt " PASII " efectivi pina la rezilierea faptica .

1. Ce se intimpla in acest interval de 30 zile dupa notificare ?
2. Poate apare notiunea de continuitate pina cind CONCENDENTUL isi gaseste un alt prestator- concesionar cu care sa incheie un nou contract ?
3. Faptul ca aceasta clauza este activata impune un anumit comportament in " regim de urgenta " din partea concendentului pentru a grabi procedurile fiind vorba de plata unui personal angajat al concesionarului ?
4. Mai pe scurt , cum se pot grabi procedurile legale pentu ca rezilierea sa devina efectiva ?

Va multumesc mult .

~ Conținut șters la cerere ~