avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1175 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatia Online / Comerti Electronic Varianta ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatia Online / Comerti Electronic Varianta Complecta

Buna ziua,

Am un magazin online, si as dorii sa-l pun la punct la capitolul Legislatia Online / Comerti Electronic, drepturi si obligatii ale cumparatorilor. Sa fiu in clar ce obligatii si drepturi are fiecare parte, atat clientul cat si eu ca si comerciant. Momentan practic un adaos comercial intre 0.5-8% in magazinul online. Respectiv prea multe comenzi am onorat care le-as numi comenzi speciale(adica aduse la comanda clientului din strainatate, respectand termenul de livrare, pretul etc..) iar pe cand ajunge marfa refuza preluarea coletului. Aceste marfuri, raman depozitate si expuse in magazine ani de zile fara sa le vand, blocand banii in ele. As dorii sa rezolv toate problemele similire si sa am mai multi clienti multumiti.


Va Multumesc

Alte discuții în legătură

Refuzul onorarii comenzii tavi_ionescu tavi_ionescu Buna ziua, Permiteti-mi sa va supun atentiei dumneavoastra urmatoarea situatie: Am comandat un produs electronic de pe site-ul oficial al comerciantului, cu ... (vezi toată discuția)
Problema site.ro mihaim1980 mihaim1980 Buna ziua! Avem urmatoarea problema: site-ul .ro are/a avut probleme si au erori la calcularea preturilor, astfel ca anumite produse costa 0 lei, iar anumiti ... (vezi toată discuția)
Modificare documente pfa la onrc LuceNera LuceNera Buna ziua, Sunt PFA cu codul CAEN 4791 si detin un magazin online. Livrez marfa la clienti acasa in orasul meu iar in alte orase livrez prin ... (vezi toată discuția)