Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... bloc nou probleme tavan
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

bloc nou probleme tavan

Buna ziua,
Mi-am cumparatdecurand un apartament nou intr-un bloc nou. Insa de cand m-am mutat am descoprit ca izolarea fonica prin tavan si peretii comuni e defectuoasa. Adica imi aud vecinii mergand pe tavan seara (zgomotul este destul de suparator ca de toba) plus ca aud vecinii din ambele parti.
Ce as putea sa fac in conditiile astea? Apartamentul a fost deja vandut si contractul deja facut
Cand ati achizitionat apartamentul vi s-a comunicat ca acesta prezinta imbunatatire izolatie fomica ?
Exista constructii condominii executate din beton,care prezinta dezavantajul fonic
Conditionat de interesul dv,fie puteti actiona vanzatorul in instanta pentru vicii ascunse=varianta de durata care nu va garanteaza hotarare favorabila,fie prin investitie proprie executati izolarea fonica a peretilor
Am realizat deja izolarea fonica a dormitorului. Insa problema a ramas, iar deasupra mea stau alti vecini care din cate inteleg nu vor sa isi remedieze problema cu podeaua. De ce solutii pot sa mai dispun?