Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Folosirea casei de marcat in mai multe locatii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Folosirea casei de marcat in mai multe locatii

Stimati Domni/Doamne

De curand am infintat un SRL.
Am cumparat o casa de marcat portabila si trebuie sa o inregistrez.
Am incercat sa ma documentez de pe internet cum as putea sa o folosesc in mai multe locatii insa nu imi este CLAR.
Activitatea mea principala este imprimarea fotografiilor "la minut".

In speta: Trebuie sa merg in fiecare zi la o alta locatie (de ex scoli, nunti, targuri, evenimente) unde ma deplasez cu echipamentul si casa de marcat.

INTREBAREA ESTE: ce trebuie sa facca sa pot emite bon cu aceeasi casa de marcat in alte locatii?

Va multumesc
De ce ar trebui sa faceti altceva?
nu am inteles raspunsul dvs. intrebarea mea cred ca este destul de explicita:

Vreau sa merg de ex din scoala in scoala sa fac fotografii la minut. In mod cert TREBUIE SA EMIT BON FISCAL pentru fiecare poza. Locatia se schimba de la zi la zi. Am o singura casa de marcat portabila. Cum pot fiscaliza casa de marcat ca ea chiar sa fie portabila si din punct de vedere legal?

Multumesc
Haideti sa o luam altfel - cine stie cand/unde emiteti bonul fiscal.
Nu vad de ce sa va complicati cu portabilitatea fiscala a casei de marcat.
legal se poate fiscaliza ca ambulanta.
Haideti sa o luam altfel - cine stie cand/unde emiteti bonul fiscal.
Nu vad de ce sa va complicati cu portabilitatea fiscala a casei de marcat.

De exemplu ANAF daca vine intr-un control "ad-hoc" si iti gaseste casa de marcat fiscalizata pe alt punct de lucru dar care opereaza in altul. Vreau sa functionez legal si fara frica de a incalca legea in vreun fel.

Multumesc