Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere pizzerie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere pizzerie

Buna ziua,

Vreau sa imi deschid o pizzerie in Bucuresti. Puteti sa imi spuneti daca mai am nevoi de alte acte decat cele de la Registru? (autorizatii sanitare, mediu, pompieri) Ma pot ocupa eu de ele sau imi recomandati un avocat?

As putea sa imi fac o asociatie familiala? Eu locuiesc in Italia acum si vreau sa deschid cu sotul si copilul si am auzit ca e mai ieftin. Sau o societate cu raspundere limitata? Ce imi recomandati

Va multumesc,
Recomandabil ar fi societate cu raspundere limitata.

In afara autorizatiilor pe care le-ati enumerat mai sus, va mai fi nevoie de autorizare din partea Primariei.