Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sediu PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sediu PFA

Buna ziua, doresc sa imi fac un PFA (creare website-uri si gazduire website-uri). Locuiesc intr-o casa cu trei nivele, cate un proprietar pe nivel. Imi trebuie acordul celorlalti proprietari? Daca da, unde gasesc un model cu acordul lor? Pe site-ul ONRC X-( nu am gasit decat un formular pentru asociatie de proprietari.

Multumesc anticipat. O zi buna!
Puteti utiliza acel formular. Din moment ce nu exista asociatie de proprietari se lasa liber.
S-ar putea să vă trebuiască (cunosc PFA care s-a înfiinţat şi fără acord, dar era casă unifam.).
Formularul tot acela pe care-l ştiţi este, doar că baraţi partea cu Asociaţia de Proprietari (căsuţa I, eventual poate vă cere să daţi o declaraţie pe proprie răspundere că nu este constituită Asociaţie). Dar decât să faceţi două drumuri, mai bine mergeţi şi luaţi semnătură de la vecin (sau vecini, dacă staţi la mijloc), oricum pe el nu-l afectează cu nimic că vă semnează.