Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bunuri
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bunuri

Buna. Am o intrebare : sotul meu a facut un contract cu renta viagera cu o tanti mai in varsta cu cateva luni inainte de a ne casatorii. Ne-am casatorit si din banii comuni a inceput sa renoveze prin casa aceea si sa schimbe mobila,etc.
Eu cand am intrat in aceasta relatie,am avut un autoturism in valoare de 6000 euro plus aur si alte lucruri de valoare. El le-a vandut pe toate si banii obtinuti i-am investit in cumparare si vanzare auto second hand(bani care s-au inmultit). Intrebarea mea este daca in caz de divort ce pot obtine?Multu si astept raspuns.
Ps: pot dovedi ca avut masina si cate masini s-au cumparat

[editare emoticon]
Admin, administrator
Pentru ce ati investit in casa aveti un drept de creanta, iar ce ati cumparat in timpul casatoriei e bun comun. Veti partaja suma de bani care mai exista.