Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Vreau sa cumpar o masina dar sa fie pe alt nume
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Vreau sa cumpar o masina dar sa fie pe alt nume

Buna ziua. Ma intereseaza daca pot cumpara o masina dintr-un alt judet si sa fie trecuta pe numele tatalui meu fara ca el sa fie prezent, doar cu buletinul lui!?
Buna ziua,
Se poate daca tatal va da o procura speciala la notar.
Doar cu C.I. fara tata prezent si fara procura notariala, nu se poate.
Multumesc
Puteti materializa interesul dv,tatal dv incheind procura notariala in favoarea dv pentru achizitie bun mobil
Trebuie specificat un numar de inmatriculare? Sau sunt necesare anumite date legate de masina?