avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Vreau sa cumpar o masina dar sa fie pe alt nume
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Vreau sa cumpar o masina dar sa fie pe alt nume

Buna ziua. Ma intereseaza daca pot cumpara o masina dintr-un alt judet si sa fie trecuta pe numele tatalui meu fara ca el sa fie prezent, doar cu buletinul lui!?
Cel mai recent răspuns: maryus2y , utilizator 23:21, 25 Septembrie 2016
Buna ziua,
Se poate daca tatal va da o procura speciala la notar.
Doar cu C.I. fara tata prezent si fara procura notariala, nu se poate.
Multumesc
Puteti materializa interesul dv,tatal dv incheind procura notariala in favoarea dv pentru achizitie bun mobil
Trebuie specificat un numar de inmatriculare? Sau sunt necesare anumite date legate de masina?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act vanzare-cumparare masina sh cu procura AlinaMh AlinaMh Buna ziua, As dori sa cumpar o masina sh inmatriculata in Romania. Pentru asta ar trebui sa fac contractul de vanzare-cumparare (fara de care nu se ... (vezi toată discuția)
Vanzare cumparare auto Stukha Stukha Am si eu o problema de rezolvat in urmatoarea luna si am nevoie de putina lumina in ce priveste procedurile. Punctul de plecare este ca tata este ... (vezi toată discuția)
Autoturism mostenit - drept de folosinta ; documente necesare vladut2003 vladut2003 Buna ziua Va cer ajutorul pentru o consiliere de specialitate in ceea ce priveste urmatoarea speta: In urma bunicului meu decedat acum o jumatate de an, ... (vezi toată discuția)