Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Decizii in AGA unui SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Decizii in AGA unui SRL

Buna ziua, detin 20% din capitalul unui SRL, cum ma pot asigura ca deciziile legate, de exemplu, de majorari/diminuari de capital; achizitii de mijloace fixe de valori mari; vanzari de parti sociale; numire adiministrator; schimbare obiect de activitate sau sediul social, nu pot fi luate fara votul meu? Exista o prevedere legala privind unanimitatea de voturi, aplicata intr-un SRL?
Multumesc!
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Depinde și de ce scrie în actul constitutiv cu privire la cvorum. Citiți prevederile din actul constitutiv și o să găsiți răspunsul.