Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare de personal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare de personal

Daca in organigrama sunt 10 posturi de muncitori se pot angaja 12 muncitori pe acestea?
Da,doar in cazul in care doua dintre cele 10 posturi sunt acoperite de cate 2 angajati. fiecare angajat cu fractiune de norma,1/2 post !
In acest caz avem 10 posturi in schema si 12 angajati fizic !