Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... modificare organigrama
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

modificare organigrama

in prezent avem un singur post pentru casier si gospodar in organigrama, dar suntem nevoiti sa angajam 2 persoane diferite pe aceste posturi.

cine aproba modificarea organigramei, comitetul executiv si presedintele sau este obligatoriu sa fie decizia adunarii generale?

este suficient sa intocmiti o FISA A POSTULUI care sa raspunda necesitatilor dvs pentru o singura persoana
AIUREA, utilizator
daca dintr-un singur post existent in organigrama dorim sa avem 2 posturi, aceasta modificare nu trebuie aprobata de adunarea generala, ci doar o decizie la nivel de comitet executiv si presedinte (bineinteles fiecare cu fisa de post adaptata sarcinilor) ?

multumesc!
Cine a facut organigrama dumneavoastra si a impus-o asociatiei?
Organigrama asociatiei dumneavoastra este o schita, o schema ce cuprinde functiile, posturile din asociatie. Daca pana acum in organigrama figura, de exemplu, un administrator ce cumula administrare tehnica, contabilitatea si casieria iar de luna aceasta o sa aveti 2-3 persoane distinte pentru fiecare din acestea, desenati alta schita, alta schema cu organigrama unde sa apara distinct cele 2-3 functii.
Cine va opreste?
Angajarea unor persoane in asociatie o decide comitetul executiv si presedintele care semneaza contractele individuale de munca.