Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Procent achizitii prin SEAP
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Procent achizitii prin SEAP

Buna ziua,Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.S-a renuntat la impunerea procentelor de realizare a achizitiilor prin mijloace electronice de 60% in 2016, 80% in 2017 si 100% in 2018, conform Lg. nr. 20/2016 care modifica Ordonanta nr. 34/2006 (care s-a abrogat).
In noua lege nr. 98/2016 nu am gasit nicaieri referire la aceste procente.
Multumesc pentru ajutor.
Toate procedurile se desfasoara prin mijloace electronice, nemai fiind vorba de praguri procentuale minime de realizare a achizitiilor prin mijloace electronice.
Multumesc.
Dar daca ma incadrez in pragurile valorice pentru cumparari directe, care este procentul de realizare prin SEAP? 60% in 2016, 80% in 2017 si 100% in 2018, conform Lg. nr. 20/2016 a ramas valabil?
Nu exista praguri procentuale. Va rog sa aveti in vedere cele mentionate la art. 43,44,45,46 din hg 395
Multumesc. Citisem art. mentionate de dvs. mai sus, dar ma gandeam sa nu mai fie si altceva mentionat in alte locuri si sa imi fi scapat.
Multumesc mult!